chovatelská stanice leonbergerů


Alf v.Avalon

Alf se narodil 7.2.1989 a že se k nám  vůbec dostal byl zázrak. Přivézt si si v té době něco ze západu bylo složité,psa skoro nemožné. S  tehdejším předsedou klubu jsme za tři naše  štěńata,vyvezená do Německa, dostali slib dovozu dvou psíků. Jen tak,ústně a čekali jsme rok.Nejdříve byl dovezen Benji v.Hirschhalde apo dalším dlouhém čekání Alf. Nikdo z nás si nic nemohl vybrat,nevěděli jsme odkud štěňata budou,prostě nic....Tolik komplikací,které jsme museli překonat,by dnes nikdo nepochopil. Ale pak přišel den,kdy nám naprosto cizí člověk zavolal...vezu vám štěně a my jeli na hranice. Když Alf vylezl z auta,vyděšený vytáhlý  psík...nic moc lichotivého mě nenapadlo.Ale čas ukázal,že to bylo vlastně štěstí. Byl strašně hodný, v mládí i dospělosti,naprosto netypicky hodný na samce.Vyrovnaný,mírný...Byl  i hezký,měl dlouhou  srst,ale dlouho se vyvíjel,jak to u některých samců je.Když mu byli tři roky,najednou to bylo jinak,byl to pan pes a v r.1992 již byl český šampion.

Alf byl velmi žádaný u chovatelů na krytí,až moc,v té době prostě nebyl jiný zahraniční pes,neboť před ním dovezný Benji bohužel přenášel vchlípená víčka.Velká škoda že to tak bylo, mohly se vyvíjet současně dvě linie.Současní majitelé a chovatelé si to již nedovedou představit,nebo´t si jezdí všude po světě jak se jim zachce.

Alf se stal otcem mnoha potomků a jeho krev se ještě dnes najde většinou tak ve čtvrtých  generacích  v PP současných zvířat.Řada jeho přímých potomků a prapotomků byla velmi úspěšných jak výstavně tak chovatelsky.

Jediným a posledním živým potomkem Alfa je více než 14letá fena Berta Jizerský ranč. 


Fotogalerie: Alf v.Avalon

/album/fotogalerie-alf-v-avalon/alf-skupina-jpg/
/album/fotogalerie-alf-v-avalon/alfchata-jpg/
/album/fotogalerie-alf-v-avalon/alflucie-jpg/
/album/fotogalerie-alf-v-avalon/jeste-alf-jpg/
/album/fotogalerie-alf-v-avalon/priblblici-alf-a-misule-jpg/
/album/fotogalerie-alf-v-avalon/alfik-jpg/

—————