chovatelská stanice leonbergerů


Dávná minulost

První byla v r.1984 Ria v.Muhlenberg,fenka milá,mírná a přátelská. Nebyla nijak zvlášť mohutná,ale mě se tehdy zdála nejkrásnější na světě. Když u nás byla rok,ozvala se chovatelka,zda bychom nechtěli ještě jednu fenku...týranou. Že ji odebrala majitelce,která se jí mstila za ztrátu partnera.Dlouho jsme neváhali a tak jsme jednoho dne jeli, v r.1985, pro Tilly v.Muhlenberg. Nepřivítala nás  fena,ale kostra potažená kůží, s krásnou hlavou...bylo mě do pláče. Trochu váhala,když jsme ji odváželi,ale po pár kilometrech nám olízala ruce a byla naše.Za tři dny "mluvila" česky,byla poslušná a po nějaké době také žárlivá a sebevědomá.Vyrostla  v krásnou fenu,kam přišla,tam vítězila,získat šampionát  s ní byla hračka.A pozor...v té době byla jediná mezinárodní výstava!!! Celý svůj život mě hlídala,nikdo na mne nesměl sáhnout,lpěla na své rodině a domově .

Bohužel asi po roce se nám Ria a Tilly začaly prát.....nikdy si nevyřešily své dominance,žárlily na sebe. Osud to ale vyřešil za nás,neboť ve dvou a půl letech Ria zemřela na rakovinu krve. Bylo to strašně smutné,byla velmi mladá,ale nedalo se jí pomoci.

Pořídili jsme si tedy potom raději psa,Bernie Zručská blata,podsaditý dominantní hlídač u nás prožil dva roky.Pocházel z matk Barsa v.Stammhaus Eike,na které se hodně založil český chov,staně jako na překrásném otci Ex v.Wachter.Bernie byl ale přes veškerou výchovu velmi dominantní a naprosot nebylo  možné s ním žít tak,jak jsme byli zvyklí,jezdit na dovolené,mezi ostatní lidi a psy. Byl to jediný pes,kterému jsme po dlouhém váhání našli pěkný nový domov,kde byl spokojený a jeho majitelé také.

 

 

 


Fotogalerie: Minulost

/album/fotogalerie-minulost/tilly-a-ria-jpg/
/album/fotogalerie-minulost/bernie-jpg/
/album/fotogalerie-minulost/dada-s-tilly-jpg/
/album/fotogalerie-minulost/tilly-brno-jpg/
/album/fotogalerie-minulost/ria-jpg/
/album/fotogalerie-minulost/ria-2-jpg/

—————